english version

08-07-2017

14-07-2010

wersja polska

1485 Paulina Kamecka (zd. Wajszczuk)


----- Original Message -----
From: "Barbara Miszta" <bajkam47@gmail.com>
To: "Waldemar Wajszczuk" <wajszczuk@onet.pl>
Sent: Tuesday, July 13, 2010 3:48 AM
Subject: Re: Siedziby WajszczukowDzień dobry! oczywiście, jest taki punkt zaczepienia - Paulina Wajszczuk, c. Macieja i Tekli ur. w 1858 r. zawarła zw. mał. z Janem Kameckim w 1880 r. - miała 22 lata i pozostała na starej posesji znajdującej się b. blisko kościoła - mój ojciec opowiadał, że dziadkowie utrzymywali rodzinne kontakty z tą rodzina, posiadłośc ta cały czas do niedawna była własnością spadkobierców po Paulinie i Janie. Teraz jako, że Kameccy nie zostawili potomka, mieszkają tam dalsi krewni tychże.

Poza tym liczę na materiały od mojej koleżanki - ona w tej chwili odpoczywa w swojej posiadłosci we Włoszech. Częśc tych materiałow widziałam ale były w trakcie opracowań więc nie mogłam ich otrzymac. W tych ksiegach jest dużo nieścisłości, np. Paulina przy zawarciu ślubu podaje wiek - 22 lata, a potem znajduję jej akt urodzenia -13.04.1854 - czyli w dniu ślubu jest starsza!

Aha - na tej posesji, gdzie pierwotnie - domyślne - mieszkał Maciej, znajdowało się kilka domów - widać to na planie! Za mapkę weźmiemy się jesienią - coś napewno da się zrobić!
Pozdrawiam -Basia


W dniu 12 lipca 2010 01:29 użytkownik Waldemar Wajszczuk <wajszczuk@onet.pl> napisał:

> Witaj,
>
> Dziękuję za odpowiedź. Czy myślisz, że jest szansa żeby udało się zlokalizować na
> mapce Trzebieszowa dawne siedziby Wajszczuków?
>
> Pozdrawiam, Waldemar


Przygotowali: Waldemar J Wajszczuk & Paweł Stefaniuk 2017
e-mail: waldemar@wajszczuk.pl