english version

25-10-2014

27-08-2014

wersja polska

 

Film o „czołgu-pułapce” i o Basi


28.IV.2010 - Nazywam się Małgorzata Brama, jestem reżyserem i obecnie przygotowuję film dokumentalny o wybuchu tzw. "czołgu - pułapki". Jednym z bohaterów jest pan Antoni Dobraczyński, który opowiada o losach swojej kuzynki Basi Wajszczuk. Czy istnieje możliwość otrzymania lepszej kopii zdjęcia Basi i otrzymania zgody na uzycie jej zdjęcia w filmie?
5.V.2010 - film jest współfinansowany przez dzielnicę Śródmieście, Muzeum Powstania Warszawskiego a na dalszą część budżetu szukamy sponsorów. Premiera filmu ma sie odbyć 13 sierpnia na placu Zamkowym - już serdecznie zapraszam.
Jak tylko wywiad z panem Antonim zostanie przepisany to go panu prześle i oczywiście będzie pan mógł go zamieścić na stronie internetowej. Ja osobiscie przeprowadziłam wywiad w Paryżu z panem Aleksandrem, na stronie www.1944.pl . Jak zrzucę zdjęcia to podeślę je panu z mojego wywiadu z panem Antonim w Muzeum Literatury w Warszawie
pozdrawiam
gosia brama


http://www.1944.pl/o_muzeum/news/film_o_czolgupulapce

13-08-2010 Film o czołgu-pułapce.

Zapraszamy na premierę filmu "13 sierpnia '44", która będzie miała miejsce na pl. Zamkowym w Warszawie. To fabularyzowany krótkometrażowy dokument, opowiadający o jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w Powstaniu Warszawskim - wybuchu "czołgu-pułpaki" przy ulicy Kilińskiego, na warszawskiej Starówce. Patronem filmu jest Muzeum Powstania Warszawskiego.
• 13 sierpnia, pl. Zamkowy, godz. 20.00, WSTĘP WOLNY
• Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Brama; Zdjęcia: Jan Prosiński; Montaż: Filip Drzewiecki;Kierownik produkcji: Wojciech Adamiak, Małgorzata Brama; Kostiumy: Marta Żylska, Alex Casianov; Scenografia: Marta Żylska, Alex Casianov; Asystent reżysera: Alex Casianov
 


Zwiastun filmu

Film można obejrzeć pod adresem: http://www.srodmiescie.art.pl/nagrania/13_sierpnia_44

 


Przygotowali: Waldemar J Wajszczuk & Paweł Stefaniuk 2000-2014
e-mail: wwajszczuk@comcast.net